Regulamin sesji fotograficznych

 

 

REGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNYCH

DZIĘKUJĘ WAM ZA ZAUFANIE, JAKIM MNIE OBDARZACIE, JEDNOCZEŚNIE, BY UNIKNĄĆ NIEDOMÓWIEŃ, NA BAZIE NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ ORAZ DOTYCHCZASOWEGO DOŚWIADCZENIA POWSTAŁ NINIEJSZY REGULAMIN. NAZYWAM SIĘ W TUTAJ „FOTOGRAFEM,” A KAŻDEGO, KTO KORZYSTA Z MOICH USŁUG „KLIENTEM”.

1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do poniższego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.

2. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek w kwocie 100 zł na poniższe konto:

NORDEN Mateusz Mączyński

28 1020 5558 0000 8602 3339 3731

Tytułem: Sesja fotograficzna, data, Imię i nazwisko uczestnika

3. Czas na dokonanie wpłaty to trzy dni robocze.

4. W razie braku zadatku termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

5. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących jego usług. tj. np. stworzenie galerii online, kontaktu mailowego, telefonicznego, a także adres do korespondencji w przypadku wysłania gotowych fotoproduktów kurierem. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie przez Fotografa danych w celu umożliwienia jego usług.

6. Fotograf zastrzega sobie prawo do przesunięcia sesji bez konsekwencji. Fotograf zdaje sobie sprawę z wysiłku, jaki na Kliencie spoczywa, by zorganizować urlop, czy kosmetyczkę zatem niezwykle rzadko przesuwa sesje.

7. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć JEDEN RAZ ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę / pół godziny przed ustalonym terminem w przypadku porywistego wiatru, deszczu bądź burzy. W przypadku choroby termin przesuwany jest bez konsekwencji. Bardzo proszę, abyście na sesji pojawiali się zdrowi bez objawów zakażenia ze względu na moje zdrowie oraz mojej rodziny, a także własny komfort.

8. Płatność za sesję zdjęciową należy uiścić do dwóch dni roboczych po sesji zdjęciowej, przelewem na w/w konto lub w dniu sesji gotówką.

9. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji oraz obróbki zdjęć oraz prześle zdjęcia do prywatnej galerii klienta tworzonej na stronie www.monikalesner.com. Klient spośród przedstawionych ujęć wybiera te, które chce zakupić.

Cennik sesji przedstawia się następująco:

5 zdjęć 250 zł – tylko studio

10 zdjęć 500 zł

20 zdjęć 700 zł

35-45 zdjęć 1000 zł

do każdego pakietu można dokupić dodatkowe zdjęcie w cenie +30 zł. Szczegóły cennika podane są w zakładce OFERTA

10. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

11. Fotograf ma 14 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii, od momentu w którym klient wybierze kadry w galerii (termin nie dotyczy fotoksiążek i albumów).

12. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił. Nie ma możliwości otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo.

13. Możliwy jest zakup dodatkowych fotografii w kwocie 30 zł/ sztuka. Nie ma możliwości z kolei zakupu zdjęć nieobrobionych.

14. Przygotowania do sesji są niezwykle ważne to od nich zależy jakość zdjęć. W korespondencji przed sesją radzę, jak się przygotować, by efekt był jak najbardziej zadowalający.

15. Podczas sesji można nieodpłatnie skorzystać ze studyjnej garderoby.

16. Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:

– facebook Monika Lesner Fotografia

– instagramie: monika.lesner.fotografia

– stronie www.monikalesner.com

– podczas wystaw, wernisaży

– publikacji w prasie czy materiałach reklamowych

17. Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga, by móc promować swoją pracę. Klient w każdej chwili ma możliwość ze zgody wycofać się.

18. Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20 zł – kurier., 15 – paczkomat. Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 7 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy.

19. Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

20. Klient nie może także ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów). Klient nie może ingerować, nakazywać i wymagać od Fotografa innego systemu pracy.

Moja praca jest również moją pasją, więc obiecuję, że oddaje jej całe swoje serce oraz zaangażowanie, Staram się z całych sił, abyście wspólnie ze mną przeżyli cudownie czas sesji. Powyższe informacje powstały po to, by umożliwić nam organizację sesji bez niedomówień. Jesteście dla mnie niesamowicie ważni, to dzięki Wam mogę się spełniać zawodowo, rozwijać skrzydła, praca z Wami to dla mnie zaszczyt.

Monika Lesner-Mączyńska

16.05.2021